Logistyka kontraktowa

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, w jakiej branży działa, dąży do racjonalnego zarządzania kosztami firmy. Głównym obszarem, w którym można szukać oszczędności, jest logistyka. Zarządzanie łańcuchem dostaw, magazynowanie czy dystrybucja produktów, generują wydatki, które można ograniczyć dzięki zastosowaniu logistyki kontraktowej. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą ten model biznesowy.

Logistyka kontraktowa Amazon

Jakie usługi obejmuje logistyka kontraktowa?

Zanim przejdziemy do umówienia zakresu usług, wyjaśnijmy, czym jest logistyka kontraktowa. Pod tym pojęciem kryje się rodzaj usługi obejmującej wszelkie operacje biznesowe prowadzone w magazynach przez operatorów 3PL. To długoterminowa umowa między klientem, zajmującym się dystrybucją lub działalnością wytwórczą, a firmą, która przejmuje kontrolę nad towarem.

A jakie usługi są realizowane w ramach logistyki kontraktowej? Firma zewnętrzna realizuje wszystkie procesy logistyczne związane z magazynowaniem aż do chwili, kiedy towar zostanie przekazany do końcowego punktu sprzedaży lub odbiorcy.

Wyspecjalizowane firmy, takie jak nasza, świadczą usługi z zakresu:

 • przyjmowania dostaw – usługi magazynowe począwszy od przybycia towaru do magazynu;

 • kontroli ilościowej i jakościowej – sprawdzanie czy towar spełnia wymagania klienta;

 • składowania produktów – wszelkie czynności związane z zapewnieniem odpowiednich warunków magazynowania towarów;

 • monitorowania stanów magazynowych – zapewnienie nieprzerywanego łańcucha dostaw i uzupełnianie stanów magazynowych;

 • konfekcjonowania towarów – przygotowanie towarów do sprzedaży;

 • wysyłki i transportu towarów – udzielanie odpowiedniej informacji na temat przewozu towarów do klientów.

Logistyka kontraktowa obejmuje także szereg usług dodatkowych m.in.

 • etykietowanie,

 • tworzenie zestawów,

 • foliowanie towarów.

Logistyka kontraktowa zalety i wady

Usługa logistyczna ma charakter kompleksowy – łączy procesy zarządzania łańcuchem dostaw i szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej w celu zaspokojenia wymagań klienta. W zależności od specyfiki branży oraz typu działalności usługi magazynowe mogą być realizowane w szerszym lub bardziej okrojonym zakresie.

Zalety i wady logistyki kontraktowej – co warto wiedzieć?

Logistyka kontraktowa, mimo że jest stosunkowo nowym zjawiskiem w Polsce, cieszy się dużą popularnością wśród firm, a zwłaszcza sklepów internetowych. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

 • Zdecydowanie łatwiejszy start – firmy zewnętrzne posiadają własne magazyny, dlatego nie musisz płacić za najem i zatrudniać personelu.

 • Dostęp do profesjonalnych narzędzi – dzięki oprogramowaniu WMS możesz lepiej wykorzystać zasoby magazynowe.

 • Oszczędność czasu – zamiast poświęcać energię na kompletowanie zamówień i inne kwestie logistyczne możesz skupić się na prowadzeniu działań marketingowych.

 • Sprawna realizacja zamówień – masz dostęp do zamówień w czasie rzeczywistym i pełny wgląd w procesy magazynowe.

Logistyka kontraktowa dlaczego warto skorzystac

Szukasz skutecznego sposobu na optymalizację kosztów? Wiesz, jak drogie w utrzymaniu jest własne zaplecze magazynowe? Zastanawiasz się, jak te wydatki ograniczyć?

Własne zaplecze logistyczne to wygoda, ale też duże obciążenie dla budżetu firmy. Nic dziwnego, że firmy coraz częściej decydują sie na skorzystanie z usług logistycznych. Co przemawia za takim rozwiązaniem? Przede wszystkim nie musisz posiadać własnego magazynu. Co za tym idzie, odpadają koszty związane z zatrudnianiem pracowników, przetwarzniem zamówień czy zarządzaniem zapasami. nie musisz także o wykupienie ubezpieczenia, które potrafi być bardzo kosztowne.

Logistyka kontraktowa - jakie formy może przyjmować?

Logistyka kontraktowa może przymować różne formy m.in. cross-docking, dropshipping oraz fulfillment. sprawdź, czym różnią się te modele biznesowe.

Cross-docking

Inaczej przeładunek kompletacyjowierzchnia magny. Pazynowa jest wówczas zastępowana przez strefę przerzutową, w której towary są przepakowane z jednego środka transportu do drugiego z pominięciem etapu składowania.

Dropshipping

Rozwiązanie oparte na współpracy firmy z hurtowniami, które zaopatrują przedsiębiorcę w towar i zajmują się jego magazynowaniem. Odpłatność za produkty odbywa się dopiero w momencie sprzedaży klientowi końcowemu.

Fulfilment

Kompleksowy model logistyki kontraktowej oparty na powierzeniu asortymentu zewnętrznej firmie, która świadczy różne usługi, począwszy od składowania i dystrybucji towaru przez konfekcjonowanie, aż po wsparcie w zakresie IT.

Logistyka kontraktowa z e-Packman to bezpieczeństwo

Logistyka kontraktowa z e-Packman to bezpieczeństwo, pewność dostaw, wygoda współpracy i terminowość

Rosnące oczekiwania przedsiębiorców i tendencja wzrostowa na rynku powierzchni magazynowych sprawiają, że firmy świadczące usługi logistyki kontraktowej, muszą wdrażać innowacje technologiczne, które umożliwia sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw. Nie jesteśmy pod tym względem wyjątkiem. Aby zapewnić klientom najwyższą jakość usług, wykorzystujemy systemy klasy WMS (Warehouse Management System), które automatyzują procesy logistyczne.

Jakie korzyści niesie wdrażanie oprogramowania WMS?

 • redukcja kosztów,

 • automatyzacja przepływów dokumentów,

 • zwiększone bezpieczeństwo towarów,

 • sprawne zarządzanie operacjami magazynowymi,

 • zwiększenie wydajności pracowników.

Wybierając logistykę kontraktową w E-packman, zyskujesz niezawodnego partnera, który przejmie pełną odpowiedzialność za dostarczenie towaru do klienta. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać podejmując współpracę z remonowanym usługodawcą.

Logistyka kontraktowa z e-Packman zyskujesz niezawodnego partnera