Case study: Na czas i bez pomyłek, czyli jak współpracę z nami oceniają blogerzy z BusemPrzezSwiat.pl

Chyba każdy, kto interesuje się podróżami, słyszał o BusemPrzezSwiat.pl. To serwis powadzony przez parę blogerów-podróżników, którzy przemierzyli już ponad pół miliona kilometrów w swoim charakterystycznym samochodzie. Ponieważ Karolowi i Oli Lewandowskim zależało na elastycznym rozwiązaniu logistycznym, które działa sprawnie także, gdy nie ma ich na miejscu, zdecydowali się na współpracę z nami. Jak oceniają swoją decyzję?

BusemPrzezSwiat.pl to nie tylko ogromna społeczność pasjonatów podróżowania (prawie 200 tysięcy fanów na Facebooku) i blog z relacjami z podróży Oli i Karola oraz poradami, jak organizować własne wyjazdy. To także 8 wydanych książek (dziewiąta w drodze) i prężnie działający sklep internetowy,
w którym można znaleźć mapy, kubki, skarpetki, kalendarze, a nawet sprzęt fotograficzny i inne akcesoria przydatne w trakcie różnego rodzaju wypraw.

To, co zaczęło się, jako niestandardowy sposób na życie i podróżowanie, dzisiaj jest dobrze działającym biznesem. W 2020 roku serwis BusemPrzezSwiat.pl przekroczył milion złotych przychodu i to tylko ze sklepu internetowego. A ponieważ Karola i Oli często nie ma w Polsce, potrzebowali rozwiązania, które pozwoliłoby sprawnie realizować zamówienia bez konieczności ich osobistego zaangażowania w procesy logistyczne.

Wyzwanie: własny magazyn to za mało!

Jak przyznają sami blogerzy, wcześniej prowadzili własny magazyn, ale to rozwiązanie szybko okazało się niewystarczające. Po pierwsze, pewną trudność stanowiła nieregularność zamówień. Zwykle do sklepu Karola i Oli trafia kilkadziesiąt zamówień dziennie, ale często mają miejsce nagłe wzrosty sprzedaży. Zdarza się nawet, że jednego dnia spływa do kilku tysięcy zamówień (np. w okolicy świąt lub po premierze nowej książki)! W takiej sytuacji jeden pracownik magazynowy nie wystarczał i konieczne było okresowe zwiększanie zatrudnienia, co wiązało się z wieloma komplikacjami. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że nawet ze zwiększonym zatrudnieniem klienci narzekali na duże opóźnienia w realizacji zamówień.

Rozwiązanie: fulfillment, czyli kompleksowy outsourcing logistyki

„Odkąd zaczęliśmy współpracę z e-Packman, prawie zapomnieliśmy, że mamy sklep internetowy.”

Ola Lewandowska, BusemPrzezSwiat.pl

Outsourcing logistyki realizowany przez e-Packman pozwolił Karolowi i Oli na poświęcanie znacznie mniejszej ilości czasu na doglądanie kwestii logistycznych związanych z ich sklepem internetowym. Nie muszą już przyjeżdżać do magazynu, ani troszczyć się o odpowiednią liczbę opakowań i innych akcesoriów. Zyskali też pewność, że wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane na czas, a zwroty – odpowiednio obsłużone.

Dzięki współpracy z nami blogerzy mogą skoncentrować się na tym, co lubią najbardziej – na podróżowaniu, zbieraniu materiałów i pisaniu książek (a kolejna premiera już w przyszłym roku!).

b2usemprzezswiat-z-ksiazka-pd240u8hbdzhdk3p8wlrobj9dtg9jorpn7u84b8zqo

Dlaczego Ola i Karol wybrali e-Packman?

Oddajmy głos samym zainteresowanym:

„Wszystkie firmy, na które trafiałem albo były bardzo drogie, albo przedstawiały cenniki w zawiły sposób, albo tygodniami musiałem czekać na ich odpowiedź.”

Karol Lewandowski, BusemPrzezSwiat.pl

Ola i Karol docenili naszą ofertę przede wszystkim dlatego, że zaoferowane warunki współpracy były dla nich przejrzyste, a same koszty współpracy – atrakcyjnie skalkulowane. Lewandowscy podkreślają też łatwość integracji ich sklepu z naszym systemem. I faktycznie, w e-Packman oferujemy bezproblemową integrację z chyba wszystkimi platformami e-commerce dostępnymi na rynku, w tym Magento, Shopify, PrestaShop, Shoplo, SkyShop i wieloma innymi. Pomagamy też zarządzać i realizować zamówienia składane za pośrednictwem Allegro, Amazon i eBay.

Korzyści ze współpracy

„Odkąd zaczęliśmy tę współpracę, nie dostaliśmy ani jednego maila ze skargą na temat wysyłki.”

Karol Lewandowski, BusemPrzezSwiat.pl

To chyba najlepsze podsumowanie korzyści wynikających ze współpracy z nami! Wcześniej, gdy blogerzy mieli własny magazyn, takie skargi niestety zdarzały się dość często. Lewandowscy musieli często nawet wyłączać reklamy, bo nie byli w stanie nadążyć z realizacją zamówień. Ale to już przeszłość! Teraz zamówienia są realizowane szybko i bezbłędnie, a te złożone do południa – tego samego dnia. Właśnie takie są standardy pracy w naszej firmie! I nie ma znaczenia, czy w danym dniu zamówień jest 10, 100, czy 1000 – zespół e-Packman jest przygotowany do obsługi nawet dużych wolumenów wysyłek!

Tobie jesteśmy w stanie zaoferować podobne warunki i korzyści. Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub inny biznes, który opiera się na regularnej wysyłce zamówień do klientów – napisz do nas już dzisiaj i poznaj szczegóły. Otrzymasz od nas konkretną i zrozumiałą propozycję współpracy, bez kruczków i niekończącej się listy dodatkowych opłat. Czekamy na Twoją wiadomość!