FAQ

JAK PRZEBIEGA DOSTARCZANIE ZAMÓWIENIA?

Jak szybko klient otrzyma swoje zamówienie?

Tzw. cut off time (ostateczny termin) to godz. 13.00. Co to dla Was oznacza? Wszystkie zamówienia, które są złożone w sklepie do godz. 13.00, zostaną wysyłane tego samego dnia. Dzięki temu, odbiorcy w Polsce otrzymują zamówienia już nazajutrz!

Jaki jest proces przyjmowania dostawy?

Każda dostawa jest przyjmowana przez pracownika magazynu, pod czujnym okiem Kierownika Magazynu. Ocenia on czy opakowanie zbiorcze jest w odpowiednim stanie i sprawdza, czy dostarczone towary nie uległy uszkodzeniom podczas transportu. Następnie towar jest liczony, wpisywany do systemu informatycznego na stan i odkładany w wyznaczonej lokalizacji magazynu. Całość jest weryfikowana z dostarczoną przez klienta specyfikacją.

Z jakimi kurierami współpracujecie?

W naszym cenniku znajduje się większość  kurierów obecnych w Polsce. Na ten moment najlepsze ceny na przesyłki krajowe oferuje DPD, InPost zapewnia dostawy do niezwykle popularnych paczkomatów, a Poczta Polska ma najlepsze warunki dla przesyłek objętych odprawą celną. To właśnie z tymi trzema podmiotami współpracujemy najściślej!

Czy koszt dostawy kurierem obowiązuje na terenie całej Polski?

Tak, ceny przesyłek o wadze do 31,5 kg są takie same na terenie całego kraju. Powyżej tej wagi natomiast obowiązują tzw. dopłaty strefowe. Wykaz wszystkich kodów pocztowych, w których obowiązuje dopłata jest dostępny na stronie wybranego przez Was przewoźnika.

Czy obsługujecie zamówienie za pobraniem?

Tak, klient ma możliwość płatności kartą lub gotówką podczas doręczenia!

Jak często otrzymuje pieniądze pobrane przez kurierów przy dostawie z płatnością za pobraniem?

Nasza firma raz w tygodniu otrzymuje od kurierów raport doręczonych przesyłek i przelew otrzymanych za pobraniem środków. Nie zwlekamy i z taką samą częstotliwością przekazujemy zebraną sumę klientom. Jak widać – działamy systematycznie i robimy wszystko dla Waszej satysfakcji!

Jakie usługi oferujecie?

Oferujemy kompleksowe usługi logistyczne. Podstawowym profilem naszej działalności jest konfekcjonowanie zamówień – magazynujemy towar na paletach lub regałach, kompletujemy zamówienia i wysyłamy za pośrednictwem kuriera. Na specjalne życzenie możemy też zorganizować transport paczkowy lub paletowy z dowolnego zakątka świata np. odebrać kontener w Chinach i składować w naszym magazynie, a następnie z tych produktów realizować zamówienia sklepu!

Z czego składa się cennik?

Nasz cennik składa się z 4 podstawowych cen usług:

  • Realizacja zamówień – pakowanie, w cenę wliczając cały proces oraz opakowania.
  • Magazynowanie towaru wg ilości palet towaru nam przekazanych.
  • Wysyłki kurierem wybranym przez klienta.
  • Prac dodatkowych.

 

Co to są usługi dodatkowe?

Usługi dodatkowe to wszystkie zlecone prace, które nie zostały wyszczególnione w ofercie. Może to być np. etykietowanie produktów, paletyzacja towarów dostarczonych w kontenerze, specjalne pakowanie, dodatkowa inwentaryzacja etc. Wszystkie prace dodatkowe są rozliczane wg stawki godzinowej.

Czy oferują Państwo obsługę asortymentu wielowymiarowego (w przeciwieństwie do np. tylko gier i książek jak niektórzy operatorzy)?

Tak, jak najbardziej obsługujemy asortymenty wielowymiarowe!

Czy wysyłają Państwo również palety?

Jak najbardziej! Specjalizujemy się w paczkach do 5 kg, jednak nie stanowi dla nas problemu wysłanie większych zamówień na życzenie klienta.

W jaki sposób są pakowane zamówienia?

Każda grupa produktów jest u nas traktowana inaczej. Naszą odpowiedzialnością jest, by produkty dotarły w stanie idealnym do odbiorcy końcowego. Standardowo wkładane są do odpowiedniego opakowania – koperty bąbelkowej, kartonu lub multimaila (kartonu na książki). W razie potrzeby dodawane jest wypełnienie, a całość oklejamy taśmą. Zgodnie z indywidualnymi ustaleniami, wypełnienie może być wyłącznie ekologiczne, taśma może zawierać logo klienta, a pudełko specjalny nadruk, które klient dostarcza nam wcześniej. Tak przygotowana paczka jest dodatkowo zabezpieczana foliopakiem transportowym, a następnie otrzymuje etykietę i jest przekazywana kurierowi. Wszystko to z wyjątkową dokładnością i precyzją dla dobra klienta!

Czy materiały opakowaniowe (kartony, owijki, wypełnienia itd.) dostarcza klient, czy macie także swoją ofertę?

Zapewniamy materiały do pakowania paczek, których suma boków (długość, szerokość, wysokość) nie przekracza 60 cm. Możecie jednak dostarczyć do nas Wasze własne propozycje – wtedy cena pakowania będzie obniżona o koszt materiałów.

Czy obsługują Państwo zwroty i reklamacje?

Oczywiście! Informację o nich przekazujemy do sprzedawcy towaru każdego dnia.

Czy współpracujecie z klientami z zagranicy lub z innych kontynentów?

Pewnie! Nie zatrzymujemy się na Polsce – obsługujemy klientów z całego świata!

Czy mogę wysyłać zamówienia przez Was na innych rynkach?

Tak. Mamy wszystkie kraje w serwisie międzynarodowym DPD czy Poczty PL, a także partnerów do lokalnej wysyłki wg. mapy dostępnej na stronie przewoźnika.

Co to są strefy euro “Extra Zone”?

Extra Zone to strefy, do których dostarczenie Przesyłki kosztuje więcej, niż w pozostałych częściach kraju. Ich rozmieszczenie nie zależy jednak od nas, a ich dokładny wykaz jest dostępny na stronie wybranego przez Was przewoźnika.

Jak szybko można z Państwem podjąć współpracę?

Jeśli klient akceptuje cennik oraz umowę – start może się odbyć nawet w ciągu 2 dni!

Umowa na jaki okres?

Umowa jest zawsze podpisywana na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo obu stronom.

Jaka jest minimalna liczba przesyłek, żeby rozpocząć z Państwem współpracę?

Nie ma minimalnego wolumenu przesyłek, od którego podejmujemy współpracę – chętnie pomagamy w rozwoju działalności nawet od samego jej początku! Jeżeli jednak liczba przesyłek w miesiącu nie przekroczy 100, to pobierana jest niska opłata administracyjna, wynikająca z poniesionych przez nas koszów i brakiem możliwości zarobienia na innych usługach.

Ile zaoszczędzę na przekazaniu Wam procesu obsługi zamówień?

Nie wierzycie, że możecie zaoszczędzić realne pieniądze? Zachęcamy do uzupełnienia specjalnego kalkulatora: (tutaj link)

W jaki sposób przekazać Państwu zamówienia do realizacji?

Najpopularniejszym sposobem na przekazanie nam zamówienia jest podłączenie API platformy sklepu z naszym systemem. W tym celu wystarczy utworzyć konto z możliwością odczytu i zapisu danych – nic prostszego!

Możemy też przyjmować zamówienie w formie MS Excel lub klient sam może je dodawać w naszym systemie.

Jaki jest u Was % zamówień, które są wysyłane po terminach przewidzianych w umowach z klientami?

Bliski 0%. Takie zamówienia to pojedyncze przypadki, zdarzają się najczęściej, jeśli coś wymaga wyjaśnienia – np. kupujący nie podał pełnego adresu, danych kontaktowych itp.

Czy mogę mieć dostęp do Państwa systemu?

Oczywiście! Oferujemy możliwość śledzenia zamówień lub stanów magazynowych na naszej platformie. Takie same informacje przekazujemy też do sklepu.

Czy moi klienci są informowani o nr paczki?

Tak, przekazujemy taka informację do każdego sklepu, gdy zamówienie jest spakowane.

Czy możecie dodawać paragony do zamówień?

Przekazywanie klientom potwierdzenia zakupu może odbywać się w formie elektronicznej – z tej właśnie możliwości korzystają wszystkie firmy, z którymi współpracujemy. Stawiamy na tą bardziej nowoczesną metodę, a w naszym magazynie nie obsługujemy drukarek fiskalnych.

Jaka jest lokalizacja magazynu?

Nasz magazyn znajduje się w Duchnicach 05-850 przy ulicy Ożarowskiej 40/42

https://goo.gl/maps/gc9BRL4NTdmFd91P6

 

Jakiego systemu na co dzień używa klient do zarządzania swoimi towarem?

Klient przeważnie używa do tego własnego sklepu. Z naszej platformy przekazywane są informacje o statusach, tracking czy stocki na bieżąco!