Jak ułatwić integrację Twojego sklepu z e-Packman?

Nadszedł ten czas w rozwoju Twojego biznesu e-commerce, że zdecydowałeś się na outsourcing logistyki do e-Packman. Gratulujemy, to bardzo dobra decyzja! Pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale i pieniędzy. Jednak po drodze czeka nas integracja Twojego sklepu z naszym systemem. Dlaczego to takie ważne? I jak możemy wspólnymi siłami ułatwić sobie ten proces? Zapraszamy do lektury!

 

Zacznijmy od podstaw – dlaczego integracja Twojego systemu z naszym sklepem jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia to sprawną współpracę między Twoim sklepem a naszym magazynem. Aby cały proces był szybki i bezobsługowy, wykorzystujemy oprogramowanie zarządzające zamówieniami i magazynem o nazwie Linker Cloud.

Oprogramowanie to łączy się z Twoim sklepem poprzez API (to elastyczny i powszechnie stosowany sposób komunikacji między aplikacjami różnego rodzaju), dzięki czemu możliwa jest integracja z praktycznie dowolną platformą e-commerce (m.in. Presta Shop, IdoSell, Shoper, Shoplo, Sky-Shop i wieloma innymi), dowolną platformą zakupową (m.in. Allegro, Amazon, Ebay) i dowolnym oprogramowaniem kurierskim (np. DPD, DHL, FedEx, InPost, Poczta Polska).

Aby jednak to wszystko przebiegało bez przeszkód, koniecznych jest szereg działań przygotowawczych. Pomówmy teraz o nich nieco dokładniej.

Sieć partnerów logistycznych
Przygotowanie do integracji z e-Packman

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych elementów integracji, krótka podpowiedź z naszej strony – idealnie, gdy możesz oddelegować jedną osobę, która będzie zajmować się obsługą zamówień w sklepie. Taka osoba dobrze sprawdzi się, jako pośrednik między sklepem (klientami), a e-Packman i ewentualnymi stronami trzecimi. Taka osoba ma też głos w sprawie dostaw i reklamacji.

Przejdźmy do konkretów. Na początek należy wykonać szereg prac w obrębie samego sklepu. W pierwszej kolejności zadbaj o:

Gdy te podstawowe czynności masz już za sobą, możemy przejść do kolejnych etapów integracji. Oto one:

Reszta działań odbywa się po naszej stronie. Na tym etapie kluczowe są zamówienia testowe. Podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie. Realizujemy kilka zamówień testowych (dla różnych form dostawy) i w ramach tego procesu sprawdzamy każdy element, od przesłania zamówienia ze sklepu, przez zebranie towaru z magazynu i jego zapakowanie, aż po weryfikację danych na etykiecie kurierskiej. Dzięki temu mamy pewność, że gdy przyjdzie czas na obsługę zamówień od prawdziwych klientów, cały system będzie w pełni gotowy do działania. Na tym etapie nie ma już miejsca na pomyłki!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak działa integracja z e-Packman i dlaczego jest tak ważna. Nasi eksperci poprowadzą Cię po kolei przez cały proces, więc nie musisz się obawiać, jeśli coś jest niezrozumiałe. Pamiętaj też, że zawsze jesteśmy otwarci na Twoje pytania, więc jeśli na jakimkolwiek etapie pojawią się wątpliwości z Twojej strony – z przyjemnością udzielimy wyczerpujących wyjaśnień. Wystarczy, że skontaktujesz się w tym celu ze swoim opiekunem.

A jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji o nawiązaniu współpracy z e-Packman, serdecznie do tego zachęcamy! Wypełnij w tym celu krótki formularz kontaktowy i napisz więcej o swoim biznesie. W odpowiedzi otrzymasz od nas listę dodatkowych pytań, a po udzieleniu odpowiedzi – bezpłatną, niezobowiązującą wycenę.

Czekamy na Twoje zapytanie!