How to choose a courier company? Seller’s guide – part 2.

How to choose a courier company? Seller’s guide – part 2.

Jak wybrać firmę kurierską? Przewodnik sprzedawcy – cz.2

W poprzednim artykule poznałeś główne zasady wyboru kuriera i czynniki, które wpływają na jakość dostawy produktów. Mamy nadzieję, że nie masz wątpliwości co do tego, jak kluczowym elementem e-commerce jest rzetelne i sprawne doręczenie przesyłek. W poniższym tekście zgłębimy temat nieco bardziej, ze szczególną uwagą skierowaną na to, jak powinna wyglądać współpraca firmy kurierskiej ze sklepem internetowym.

Odbiór przesyłek  i realizacja zamówienia: jak to działa?

Obie te procedury to ważne aspekty kurierskiej działalności. Zwróćmy zatem na nie szczególną uwagę podczas wyboru mającej współpracować z nami firmy. Kwestie takie jak ta, czy kurier przyjeżdża po przesyłki, czy trzeba mu je dostarczać na własną rękę są bardzo istotne. Preferowana metoda nadawania paczek oraz kontaktu z firmą (poprzez system informatyczny, telefon, etc.) są równie ważne, co godziny odbioru przesyłek ustalone według wewnętrznych standardów każdej z firm.

Systemy informatyczne oraz monitorujące przebieg doręczenia.

Klienci sklepów internetowych cenią sobie możliwość podglądania trasy ich zamówienia. Lubią również wiedzieć, w jakich godzinach mogą spodziewać się kuriera, a wielu byłaby na rękę możliwość samodzielnego ustalenia pory odbioru przesyłki. Przed zawarciem umowy z firmą, dowiedzmy się jakimi narzędzi informatycznymi się posługuje, oraz jaką drogą jaka droga kontaktować się będzie z naszymi klientami: za pomocą SMS-ów, aplikacji mobilnej czy też email.

Pomimo, iż coraz więcej firm kurierskich dopracowuje swoje systemy, aby sprostać wymaganiom rynku, niektóre z nich wciąż nie dysponują żadnym systemem monitoringu. Starajmy się wybierać te, które oferują naszym klientom to, na co zasługują, czyli komfort śledzenia swoich nabytków.

Współpraca firmy kurierskiej ze sklepem internetowym.

Zintegrowanie systemów sklepu oraz firmy kurierskiej pozwala nie tylko na oszczędność czasu oraz zwiększenie wydajności doręczania produktów do klientów, ale również doskonale sprawdza się jako usprawnienie całego procesu: od pierwszych kliknięć na stronie sklepu po otrzymanie przesyłki. Generatory protokołów i dokumentów przewozowych wraz z drukarkami etykiet to jedne z bardzo przydatnych urządzeń, o które warto dopytać kuriera.

Dobry rozwiązaniem dla nowych sklepów e-commerce jest broker usług kurierskich. Oprócz oszczędniejszej wysyłki towarów, sprzedawcy otrzymują możliwość wyboru jednej z wielu zintegrowanych w serwisie firm kurierskich.

Jednak to rozwiązanie ma także swoje wady – sprzedawcy są zależni od pośrednika i jego prowizji, często bezpośrednia umowa z jest po prostu tańsza.

Złotym środkiem jest w tym wypadku propozycja naszej firmy, która oprócz magazynowania i pakowania zamówień oferuje znakomite ceny dostaw. Łącząc zamówienia wielu klientów, jesteśmy w stanie zaproponować bardzo konkurencyjne ceny – dzięki przewadze wolumenu nadanych przesyłek.

Jeśli Twoja liczba wysłanych paczek nie pozwala Ci zdobyć przewagi negocjacyjnej, lub magazynowanie staje się kosztowne, a pakowanie czasochłonne – zapraszamy, użyj formularza kontaktowego.

Adres docelowy: w kraju i za granicą.

Przy wyborze kuriera nie można pominąć kwestii tak istotnej jak zakres działalności sklepu. Podobnie jak sklepy e-commerce, niektóre firmy obsługują jedynie lub głównie rynek krajowy, podczas gdy inne rozszerzają swoją działalność na wiele państw, czasem nieraz na cały świat. W zależności od potrzeb, dobierzmy zatem firmy kurierskie tak, aby optymalnie pokryły cały obszar, na którym mamy nadzieję przekonać do siebie klientów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli reklamacje: co i jak?

Nic nie poradzimy na to, iż wypadki przy pracy się zdarzają. Wystarczy jednak zatroszczyć się o to, aby nasi kurierzy mieli jasne zasady składania reklamacji i respektowali je w uczciwy oraz przystępny sposób. Przed podpisaniem umowy dowiedzmy się, jak wygląda procedura składania reklamacji, jakie są do niej podstawy i jak takowe wnioski są rozpatrywane. Jeśli firma kurierska ma solidne zasady i uczciwie akceptuje złożone skargi, prawidłowe wypełnienie protokołu szkody oraz ewentualne zdjęcia świadczące za dowody stanu produktu przed jego wysyłką