Magazynowanie dla E-Commerce

Magazynowanie

Każdy z nas po usłyszeniu, bądź przeczytaniu słowa magazyn, wyobraża sobie dużą halę o znacznej wysokości oraz powierzchni większej niż kilka działek w najbliższej okolicy. Obiekty tego typu dedykowane są dla znacznych wolumenów, przechowywanych zwłaszcza na jednostkach paletowych, a ich koszty utrzymania są olbrzymie, tym samym, zastanówmy się nad pytaniem: Gdzie najlepiej jest magazynować paczki, aby koszty były zredukowane?

Niższe koszty magazynowania

W celu uzyskania odpowiedzi na pytanie o magazynowaniu paczek, warto podkreślić co wpływa na koszty tej usługi. Jednym z głównych czynników jest kubatura obiektu magazynowego. Redukcja wielkości tego czynnika pozwala na redukcję miesięcznych kosztów utrzymania, tym samym, pozwala na zaoferowanie docelowych niższych stawek na usługi magazynowania dla Klientów, co – jak wiemy - przekłada się na ich zadowolenie.

Magazyn dla Małych Paczek

W dzisiejszych czasach obsługa sklepów internetowych składa się w głównej mierze z magazynowania towarów oraz ich szeroko pojętą dystrybucją. W naszej firmie oferujemy najlepsze warunku na polskim rynku - zwłaszcza dla magazynowania małych, drobnych produktów. Orientacyjna wielkość pomieszczeń, jakimi dysponujemy to – 13 m2, 24 m2, 40 m2 i 50 m2. Pozwala to nam na dostosowanie odpowiednich warunków dla powierzonych nam produktów.

Magazyn dla Dużych Paczek

Dysponujemy elastyczną powierzchnią magazynową, więc możemy pracować z każdą wielkością, ilością i formą produktu, dzięki temu nasza oferta jest elastyczna, a klientom możemy zaproponować kompleksowe usługi. Orientacyjna wielkość pomieszczeń przeznaczonych na magazynowanie większych paczek to – 80 m2, 100 m2, 200 m2

Plac składowy

Dodatkową powierzchnią, jaką dysponujemy, dla specjalnych towarów, maszyn lub kontenerów jest plac składowy. Jego wielkość to ok. 2800 m2

Jak wygląda nasz magazyn?

W celu zapewnienia niższych stawek dla naszych Klientów, korzystamy z obiektów o korzystnym współczynniku kubatury względem składowanego asortymentu. Oznacza to że dysponujemy wieloma obiektami, które oferujemy klientom według ich potrzeb.

Nasze obiekty wyposażyliśmy w odpowiednie regały magazynowe oraz urządzenia umożliwiające składowanie i obsługę logistyczną naszych Klientów.

Każdy regał oraz miejsce składowania produktu jest specjalnie oznaczone kodem kreskowym oraz unikalną nazwą lokalizacji. Takie miejsce ma wirtualne odzwierciedlenie w naszym systemie magazynowym, a Klienci mają dostęp do pełnej informacji o swoim towarze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w naszym magazynie panuje porządek, a praca jest zorganizowana tak, by szybko i sprawnie kompletować zamówienia.

Jakimi urządzeniami dysponujemy, jak wyposażone są nasze magazyny?

Wiemy, że w magazynie podstawą jest transport, czyli przemieszczanie produktów. Do tego typu ruchu, warto użyć specjalistycznego sprzętu. W celu usprawnienia naszej pracy, powierzchnie magazynowe wyposażone są, w zależności od wielkości pomieszczenia i potrzeb pracowników, w wózki paletowe ręczne lub w wózki widłowe dla większych ładunków. Posiadamy również specjalne wózki ręczne posiadające kieszenie na produkty. Wszystkie te udogodnienia gwarantują szybkie i bezpieczne transportowanie paczek.

Jakie specjalistyczne materiały do pakowania posiadamy?

Oprócz podstawowych materiałów do pakowania, którymi są kartony, koperty, worki czy taśmy samoprzylepne, używamy specjalistycznych oraz dedykowanych wypełniaczy zaczynając od wypełniaczy z powietrzem, przez tworzywa sztuczne jak folia bąbelkowa oraz skropak. Posiadamy także wypełniacze kartonowe, które wzmacniają konstrukcję przesyłek.

Dla szczególnych produktów, o niestandardowych wymiarach stosujemy kartony robione na zamówienie, pod indywidualny wymiar produktu.

Jak jesteśmy zatem przygotowani do obsługi paczek w e-commerce?

Z racji wieloletniego doświadczenia w logistyce, wiemy co zrobić, aby Klient otrzymujący paczkę był zadowolony. Profesjonalnie i z dbałością o wszelkie szczegóły zabezpieczamy wysyłane artykuły. Dokładamy wszelkich starań, aby towar dotarł we właściwym stanie i ilości do finalnego odbiorcy, używając w tym celu  instrukcji pakownia konkretnego towaru, specjalistycznych opakowań, wypełniaczy i ochraniaczy a także inwestując w potrzebne szkolenia dla naszych Pracowników.

Gdzie wysłać pytanie o usługę magazynowania towarów?

Jak widać, nasze doświadczenie oraz organizacja pracy przekłada się na zadowolenie naszych klientów i chęć do współpracy.

Jeżeli też chcesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów napisz do nas info@e-packman.com lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy.

 

magazynowanie towarów warszawa