Nowy klient – blog ojciec

Nowy klient – blog ojciec

Nowy klient – blog ojciec

Kamil Nowak – autor poczytnego bloga blogojciec.pl, w którym porusza zagadnienia rodzicielstwa. Nauczyciel z wykształcenia, dostarcza on rodzicom porad odnośnie tego, jak najlepiej postępować z dziećmi. W swoich radach i w wychowywaniu stara się zawsze podchodzić do zagadnień z dystansem. Doradzając, jak być najlepszym rodzicem dla swoich dzieci, czerpie z wielu doświadczeń. Wykorzystuje do tego doświadczenia zarówno własne, jak i innych rodziców.

Stara się poszukiwać w nim najważniejszego. Jak sam o sobie mówi, „wierzy, że tak jak dzieci uczą się od swoich rodziców, tak rodzice mogą nauczyć się wielu rzeczy od swoich dzieci”. Stara się, żeby każda ze stron miała z rodzicielstwa zarówno pożytek, jak też przyjemność. Uczy, by być otwartym na potrzeby dziecka, a wychowanie nie opierało się na starym schemacie przemocowym i systemie kar i nagród, tylko pozwalało rodzicom nauczyć dziecko, a także pomóc mu się rozwinąć. Stara się dawać wsparcie, zrozumienie, pomaga poznawać rodzicom siebie samych i sposób, w jaki powinno się wychowywać dziecko. Jego zdaniem klucz do właściwego wychowania leży w ustalaniu odpowiednich granic i zasad, rozmawiając z dzieckiem oraz tłumacząc mu, dlaczego należy lub nie należy postępować w taki bądź inny sposób.

Autor książki „Idealny rodzic nie istnieje”, w której zawiera własne, ponad dziesięcioletnie doświadczenia rodzicielskie, wsparte dodatkowo doświadczeniem innych ludzi, z którymi miał okazję współpracować oraz z którymi miał kontakt podczas prowadzenia swojego bloga. Jego publikacje znaleźć można w salonach Empiku. Ma również własne wydawnictwo i sklep, w którym sprzedaje książki oraz gry. Są one starannie wyselekcjonowane i mogą stanowić nieocenioną pomoc podczas wychowywania dziecka bądź być wspaniałą rozrywką podczas wieczorowych rodzinnych sesji gier. Na uwagę zasługują tutaj zwłaszcza gry planszowe, dzięki którym rodzice miło spędzą czas ze swoimi pociechami i jednocześnie pozwolą zacieśnić więzi między członkami rodziny.