Szybkość i czas realizacji dostawy – Najlepszy kurier

Szybkość i czas realizacji dostawy – Najlepszy kurier

Szybkość i czas realizacji dostawy – Najlepszy kurier

Szybkość realizacji zamówienia to bez wątpienia ważny czynnik uwzględniany przy wyborze firmy kurierskiej, z którą mamy zamiar nawiązać współpracę. Wiele Wielu klientów z chęcią zapłaci więcej za skrócenie czasu oczekiwania na zakupiony produkt. Szczególnie, jeśli chodzi o dobra wartościowe i te z klasy “premium”. Szybkość, w połączeniu z rzetelnością firmy kurierskiej, przekłada się na pozytywne opinie o sklepie, a to z kolei na jego sukces na rynku.

Większość profesjonalnych firm kurierskich doręcza przesyłki w przeciągu 1 do 2 dni roboczych od daty ich nadania.  Ostateczny czas dostawy zależy więc od czynników takich jak:

  • Miejsce – Im bliżej magazynu mieszka klient, który zamawia przesyłkę, tym szybciej dotrze do niego zamówienie. Termin realizacji zwykle (lecz nie koniecznie) wydłuża się w sytuacjach, w których adres docelowy znajduje się w ustronnym, oddalonym od terenów mieszkalnych miejscu.
  • Czas w roku – Niektóre okresy w przeciągu roku są newralgiczne dla kurierów. Doskonałym przykładem jest przedświąteczne, grudniowe szaleństwo, kiedy przesyłek wysyłanych się kilkakrotnie więcej, niż w pozostałych miesiącach przeciętne miesiące. Upewnijmy się zatem, że firma kurierska, którą mamy na oku, jest dobrze przygotowana na takie spiętrzenia zamówień.
  • Godzina nadania paczki – Nie bez znaczenia jest również pora dnia, w której decydujemy się nadać paczkę. Ostateczny czas doręczenia zależy zarówno od tego, jak wcześnie ją wyślemy, jak i od wewnętrznej polityki firmy kurierskiej, która sama zarządza godzinami pracy swoich kurierów i czynnościami, które wykonują. Kluczowe są godziny doręczeń: jeśli wysyłamy produkt do firmy, starajmy się dopilnować tego, aby kurier dotarł do niej przed 16.00. Jeśli natomiast odbiorca jest osobą prywatną, dogodne będą raczej godziny popołudniowe, podczas których klient może spokojnie odebrać w domu swój produkt po powrocie z pracy.

Jak widać, odpowiedni dobór kuriera to nie lada przedsięwzięcie. Jednak nie należy martwić się na wyrost. Jeśli powyższe akapity wyjaśniły Ci pokrótce z czym taka decyzja się wiąże i co należy wziąć pod uwagę, to zapewniamy, że po przeczytaniu naszego kolejnego artykułu nie pozostanie Ci nic innego, jak przejść do działania!