Usługa co-packingu - co to jest i jak może pomóc Twojemu biznesowi?

Co-packing, czyli przepakowywanie produktów z opakowań zbiorczych do jednostkowych, to usługa realizowana w ramach outsourcingu logistyki. Dzięki nam zapomnisz o żmudnym procesie pakowania produktów i skupisz się na tym co najważniejsze, czyli promocji swojego biznesu i pozyskiwaniu klientów.

Czy co-packing jest tym samym co konfekcjonowanie produktów?

Konfekcjonowanie produktów jest usługą, na którą składają się pakowanie i przygotowanie asortymentu do sprzedaży i wysyłki. Termin ten odnosi się do konkretnej części procesu pakowania, która polega na przygotowaniu towaru do sprzedaży poprzez zapakowanie go w mniejsze opakowania.
Czynności z zakresu konfekcjonowania mogą zatem obejmować przepakowywanie produktów z opakowań zbiorczych do jednostkowych, tworzenie specjalnych zestawów promocyjnych czy etykietowanie i oznakowanie opakowań.

Czym jest co-packing?

Co-packing, czyli pakowanie produktów na zlecenie innej firmy, jest procesem, który dzieli się na różne etapy m.in. projektowanie opakowań, pakowanie, etykietowanie, magazynowanie i dystrybucję. Jest zatem bardziej kompleksową usługą obejmująca cały proces pakowania, od projektowania opakowań po dystrybucję. Konfekcjonowanie towaru koncentruje się na pakowaniu produktów w mniejsze, wygodne dla konsumentów opakowania typowe dla branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej.

Co obejmuje usługa co-packing?

Pakowanie kontraktowe, czyli pakowanie na zlecenie, to kompleksowa usługa, która obejmuje całą logistykę związaną z pakowaniem produktów. Zobacz, co możemy zaoferować w ramach outsourcingu logistyki:

 • Pakowanie produktów w opakowania jednostkowe, takie jak butelki czy pudełka, lub większe opakowania zbiorcze przeznaczone do dystrybucji hurtowej.
 • Kompletowanie zestawów promocyjnych, tworzenie pakietów wieloproduktowych lub startowych (także dodawanie próbek i materiałów promocyjnych)
 • Etykietowanie i oznakowanie – umieszczanie kodów kreskowych oraz innych oznaczeń zgodnych z wymogami prawnymi na opakowaniach zbiorczych i jednostkowych.
 • Pakowanie produktów wymagających zastosowania szczególnych środków ostrożności, w tym: kosmetyków, farmaceutyków czy przedmiotów szklanych.
 • Przechowywanie produktów w magazynach oraz organizowanie transportu do klientów lub dystrybutorów.
 • Pomoc w projektowaniu opakowań, które są atrakcyjne dla klientów i zgodne z wymogami rynkowymi.
 • Kontrola jakości na każdym etapie procesu pakowania (także obsługa zwrotów i reklamacji).
 • Dostosowywanie do wymogów rynkowych i elastyczne podejście, aby firma była uznawana za wiarygodną w oczach klientów.

Korzyści z co-packingu – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Korzyści z co-packingu

Bogate zaplecze technologiczne, nowoczesne metody pakowania oraz wykwalifikowany personel – specjaliści e-Packman zapewnią najwyższe standardy obsługi klientów i szybką realizację zamówień. Powierzając usługi co packingu profesjonalistom, masz gwarancję, że Twoje produkty będą bezpiecznie i starannie zapakowane. Sprawdź, co zyskasz dzięki współpracy z naszą firmą.

Redukcja kosztów

Nie musisz inwestować we własne linie pakujące ani przejmować się wynajmem powierzchni i zatrudnieniem pracowników. Koszty związane z utrzymaniem i serwisowaniem maszyn pakujących są w całości pokrywane przez naszą firmę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując ofertę do jego potrzeb i możliwości budżetowych.

 

Elastyczność i skalowalność

Doskonale znamy specyfikę działania branży e-commerce, dlatego zapewniamy elastyczne podejście i możliwość szybkiego zwiększenia lub zmniejszenia wielkości produkcji w zależności od zapotrzebowania rynkowego. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat. Dostosujemy się do sezonowych pików sprzedażowych oraz podejmiemy się realizacji krótkoterminowych projektów.

Innowacje technologiczne

Nasi pracownicy dysponują specjalistyczną wiedzą z zakresu logistyki, dzięki czemu masz pewność, że stosowane techniki i materiały opakowaniowe są dostosowane do specyfiki konkretnych produktów. Co-packerzy realizują kompleksowe usługi pakowania bądź przepakowywania produktów z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań ułatwiających transport.

Efektywność operacyjna

Specjaliści z e-Packman realizują usługi co-packingu szybko i efektywnie, dzięki czemu możesz skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek. Usprawnione procesy pakowania mogą także zwiększyć ogólną wydajność operacyjną firmy i odciążyć pracowników. Korzystanie z outsourcingu logistyki sprzyja budowaniu kultury organizacyjnej firmy.

Przestrzeganie przepisów

Nasi pracownicy są doskonale zaznajomieni z wymaganiami prawnymi i normami branżowymi, co minimalizuje ryzyko związane z niezgodnością towarów. Przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, jeśli chodzi oprodukty spożywcze, kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Nasza oferta nie ogranicza się do co-packingu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy usługi magazynowania i logistyki. Jeżeli szukasz sposobu na uproszczenie łańcucha dostaw i zwiększenie efektywności procesów biznesowych, z przyjemnością Ci pomożemy!

Outsourcing usług logistycznych – zaufaj profesjonalistom!

Co-packing to usługa, która na stałe weszła do naszej oferty. W ciągu długoletniej działalności mieliśmy okazję współpracować z klientami z różnych branży. Wśród naszych kontrahentów są firmy spożywcze, chemiczne czy koncerny farmaceutyczne.

Co możemy dla Ciebie zrobić? Absolutnie wszystko! Dysponujemy solidnym zapleczem technicznym i przygotowaniem merytorycznym. W ostatnim czasie realizowaliśmy wiele zleceń co-packingu m.in.

 • Tworzenie zestawów produktów z opakowań zbiorczych (umieszczenie produktów w woreczkach strunowych i przygotowanie do sprzedaży).
 • Etykietowanie produktów spożywczych – przeklejenie etykiety na opakowaniach i przygotowywanie wyrobów czekoladopodobnych do sprzedaży na terenie Polski.
 • Podzielenie produktów z opakowań zbiorczych na opakowania jednostkowe oraz foliowanie paczek tak, aby zachować estetyczny i spójny design.

Nasza oferta obejmuje także: tworzenie zestawów promocyjnych, wymianę zniszczonych opakowań, przyjmowanie towaru bez opakowania i przygotowywanie nowych opakowań zbiorczych lub jednostkowych itp.

Zainteresuj się co-packingiem i zadzwoń do nas!

Z usług co-packingu korzysta coraz więcej firm. Sklepy internetowe, stacjonarne czy hurtownie – to tylko część naszych klientów. Jeżeli chcesz odciążyć swoich pracowników i wynieść swój biznes na nowy poziom, skorzystaj z naszych usług już dziś!