Fulfillment dla E-Commerce

Każda firma, sprzedająca fizyczne produkty bezpośrednio konsumentom za pośrednictwem internetu, realizuje dostawy produktów, a także obsługę działań logistycznych przy pomocy fulfillment’u, czyli kompleksowej obsługi logistycznej. Dlatego też termin fulfillment jest najczęściej kojarzony z e-commerce.

Outsourcing usług logistycznych

Po uruchomieniu witryny e-sklepu, gdy otrzymujesz zamówienia, potrzebujesz sposobu na szybkie zrealizowanie ich, więc korzystasz z outsourcingu, oddelegowania do zewnętrznego operatora logistycznego, niektórych bądź wszystkich działań operacyjnych niezbędnych w funkcjonowaniu sklepu internetowego.

Faktem jest, że marketing i sprzedaż to tylko połowa równania w biznesie online, a druga połowa to dostarczanie produktu klientom. Wyzwaniem staje się sytuacja, gdy zwiększa się liczba klientów
i zamówień, a tym bardziej skomplikowana staje się dostawa, logistyka.

Przedsiębiorcy mogą zlecić na zewnątrz (outsourcing) proces fulfillment’u i dystrybucji lub realizować go na własny rachunek. Samodzielne wykonywanie wszystkich działań operacyjnych (w tym logistycznych) niezbędnych do funkcjonowania platformy sprzedaży ma wiele ograniczeń oraz generuje problemy na wielu płaszczyznach - zwłaszcza ogranicza czas niezbędny by skupić się na rozwijaniu sprzedaży, marketingu, reklamy lub zakupu nowych produktów.

Zlecenie obsługi tych procesów, operatorowi logistycznemu, pomaga zmniejszyć koszty infrastruktury i logistyki, a także poprawić efektywność operacyjną sprzedawców i sklepów detalicznych.

W celu optymalizacji Państwa procesów, kosztów, a przede wszystkim cennego czasu powstała firma e-Packman oferująca pełną obsługę i kompleksowe rozwiązania logistyczne. W ich skład wchodzą:

Transport

transport

Czyli realizacja odbioru pełnych ładunków towarów np. od wskazanego nam producenta towarów, a także realizacja dostaw do klientów zamawiających hurtowe ilości.
Usługa transportu zawiera wszelkie usługi dodatkowe typu: cła, podatki, opłaty drogowe/paliwowe.
Posiadając pełną bazę przewoźników o zasięgu globalnym, jesteśmy w wstanie odpowiednio dopasować środek transport (kontener/paleta/opakowanie kartonowe) do Państwa ładunku oraz połączyć go z innymi ładunkami by zmniejszyć koszt.

Magazynowanie

magazynowanie produktów

Dysponujemy elastyczną przestrzenią magazynową spełniającą wszelkie wymagania składowanych produktów. Nie ogranicza nas przestrzeń - nasz magazyn dostosowany jest do składowania zarówno produktów wielkogabarytowych jak i tych mniejszych. Posiadamy w swoim magazynie miejsca na regałach dla produktów drobnych, regałach wysokiego składowania, a także pełne miejsca paletowe. Dysponujemy również wszystkimi urządzeniami potrzebnymi do transportu wewnątrz-magazynowego.

Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę składowania zależną od wymagań stawianych przez produkty.

Pakowanie

pakowanie zamówień

Pakowanie jest procesem złożonym z wielu aktywności, począwszy od zebrania produktów z półek magazynowych, odpowiednie ich złączenie w zamówienia, następnie dobranie odpowiedniego opakowania przewozowego, zabezpieczenie materiałem wypełniającym, poprzez zaadresowanie, aż do etapu przekazania produktu firmie kurierskiej. Zapewniamy, aby towary przekazane nam do dyspozycji, zostały spakowane z należytą starannością w celu uniknięcia uszkodzeń paczki w transporcie.

Druk spersonalizowany

druk spersonalizowany

Jesteśmy w stanie zapewnić usługę, dedykowaną dla potrzeb wszystkich Państwa zamówień, bądź konkretnym produktom sprzedawanym za pośrednictwem Państwa sklepu., polegającą na dołączaniu do zamówienia spersonalizowanych dokumentów dla klienta finalnego, jak np. Faktura, list powitalny, ulotka, kod rabatowy, itp.

Dystrybucja

dostawa kurierem lub pocztą

Dystrybucja czyli dostawa kurierem lub pocztą – dostarczenie Państwa produktów do odbiorców na terenie Polski, Europy, Świata. Przede wszystkim polega na zaproponowaniu Państwu pełnego wachlarza metod dystrybucji towarów poprzez posiadaniu w portfolio firmy kurierskie, paczkomaty, punkty odbioru – pick up points, kioski. W naszym portfolio znajdują się liderzy rynku usług kurierskich: DHL, DPD, Fedex, UPS, Poczta Polska, Ruch, InPost, TNT, Geis (dawniej Kolporter Express – K-Ex).

UPS logoPoczta Polska logoInPost logo DPD logo DHL logo

Zależnie od Państwa preferencji oraz znajomości branży jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego „kuriera” oraz być za niego odpowiedzialni. Naszą dużą przewagą jest elastyczność – możliwość zmiany firmy kurierskiej nawet z dnia na dzień.
Możecie Państwo od nas oczekiwać, że w przypadku problemów jednego z operatorów szybko zareagujemy proponując dostawy innym.

Obsługa kwot pobrania

obsługa kwot pobrania

W razie Państwa potrzeby, realizujemy przepływ kwot zwrotnych od klientów, płatności za wysyłane produkty – potocznie mówiąc „pobrania” lub COD (cash on delivery). Zbieramy, administrujemy oraz przesyłamy zbiorcze kwoty za przesyłki pobraniowe nawet w 24 godziny.

Obsługa zwróconych paczek

obsługa paczek zwróconych

W przypadku nieodebranych przez odbiorcę zamówień, realizujemy odbiór, a także magazynowanie zwróconych przesyłek. Zapewniamy kontrolę jakości powracających towarów, w celu zminimalizowania możliwości, aby produkty zostały uszkodzone w trakcie transportu.

Zwrot dokumentów do nadawcy

zwrot dokumentów do nadawcy

Zadbamy, aby ważne dokumenty wróciły do nadawcy, z podpisem odbiorcy – np. podpisana przez klienta umowa.

Raporty

raporty zamówień

Zapewniamy Państwu cykliczne raporty dotyczące wysłanych zamówień, kwot pobrania, reklamacji, zwrotów, stanów magazynowych. Zestawimy w nich takie wartości jak ilość przesłanych paczek, a wśród nich te już dostarczone, w trakcie doręczenia a także zwrócone. Zajmiemy się wyszczególnieniem, które zamówienia zostały już opłacone, a także jak wygląda aktualny stan magazynowy powierzonych nam przez Państwa produktów.

Reklamacje

obsługa reklamacji

Obsługujemy reklamacje dwojakiego typu:

- składane u firm kurierskich w przypadku uszkodzenia przesyłki w transporcie lub nie doręczeniu jej na czas,
- odsyłanych przez klientów do Państwa na adres magazynu,

Optymalizacja łańcucha dostaw

optymalizacja łańcucha dostaw

Optymalizacja łańcucha dostaw jest kolejną usługą, którą jesteśmy w stanie opracować dla Państwa warunków. Funkcjonowanie łańcucha dostaw wpływa na relacje z klientami, dostawcami, a także na działanie wewnątrz całego przedsiębiorstwa. Naszym celem jest optymalizacja procesów logistycznych tak aby budować jak najlepszą współpracę partnerską między poszczególnymi podmiotami, z zachowaniem realizacji optymalnego planu operacyjnego a także np. w oparciu o mniej lub bardziej zaawansowaną automatykę magazynową, która pomoże m.in. w standaryzacji procesów. Oznacza to że wskażemy Państwu mocne i słabe strony łańcucha dostaw, zaproponujemy i pomożemy wdrożyć rozwiązania szyte na miarę.

Obsługa celna

obsługa celna

W razie potrzeby gwarantujemy również możliwość skorzystania z odprawy celnej produktów zarówno jeśli chodzi o import jak i o eksport na teren Unii Europejskiej.

Informatyka

usługi informatyczne

W celu usprawnienia naszej współpracy używamy nowoczesnych rozwiązań IT - jesteśmy w stanie zagwarantować system magazynowy oparty o kody kreskowe, ale również połączenie API bezpośrednio z witryną Państwa sklepu internetowego oraz naszym magazynem. Funkcjonuje on dzięki narzędziom typu kody kreskowe na produktach przyporządkowanych do kodów kreskowych regałów – dzięki czemu monitorujemy wyjścia i wejścia produktu na stan magazynowy, a pomyłki wysłania niewłaściwych produktów są wykluczone.

Narzędzia informatyczne pozwalają nam także informować sprzedawcę oraz klienta o statusie zamówienia na wszelkich jego etapach poczynając od odebrania zamówienia, pakowanie, wysyłkę, zwrot pobrania, lub reklamację.

E-Packman jest firmą powstałą z pasji do logistyki, a także w oparciu o doświadczenie zdobywane przez naszych pracowników na wszystkich szczeblach kariery w tym sektorze. Zanim zajęliśmy się profesjonalną pomocą w obsłudze Państwa przedsiębiorstw, pięliśmy się po szczeblach kariery zarówno w sektorze magazynowym jak i w firmach kurierskich, a także w sektorze usług celnych. Dzięki temu wiemy jak powinna wyglądać wiarygodna i solidna obsługa na poszczególnych etapach łańcucha logistycznego, a co za tym idzie jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu obsługę najwyżej jakości.